Zaproszenie do Kamienia Pomorskiego

31/08/2011

Przekazuję zaproszenie, które nadesłał proboszcz parafii św. Ottona w Kamieniu Pomorskim ks. kanonik Dariusz Żarkowski oraz przedstawiciele rodzin brzozdowieckich, państwo: Jadwiga Abramowicz, Adam Kordal, Ludwik Wiewiórski, Józef Malinowski.
Zbliża się I rocznica powołania Sanktuarium Cudownego Obrazu Chrystusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej z Brzozdowiec w konkatedrze kamieńskiej. Program obchodów rocznicowych jest następujący:
13 września 2011 – wigilia odpustu – msza święta o godz. 19:00.
14 września 2011 – Odpust. Msza święta o godz. 17:00 z udziałem Metropolity Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.
15 września 2011 – Matki Bożej Bolesnej. Msza święta o godz. 19:00 z udziałem ojca Piotra Zawady.
———————————————————–
Przy tej okazji przekazuję także prośbę ojca Piotra Zawady, zawartą w liście. Jest badaczem historii Cudownego Obrazu z Brzozdowiec i autorem książki „Rany Zbawiciela”. Przygotowuje obecnie monografię książkową o Parafii Brzozdowce. Podzielmy się ciekawymi informacjami, pamiątkami, ciekawostkami. Autor poszukuje wspomnień, fotografii, a także zdjęcia panoramy przedwojennych Brzozdowiec. Jeżeli możemy pomóc, skontaktujmy się z ojcem Piotrem – jak sądzę przez adres Sanktuarium, ale od siebie dodam, że można także pisać na adres: brzozdowce@gmail.com Obiecuję pośredniczyć w przekazaniu materiałów elektronicznych.
Dodam też, że jest to dla mnie osobiście bardzo ważne, ponieważ kiedyś w moim posiadaniu była fotografia szkolna wykonana pod koniec lat 20., na której była także moja Babcia. Niestety fotografia ta zaginęła. Może okaże się, że ktoś ma odbitkę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: